Avrupalı Gençler Kemeraltı’nı Keşfetti

Dernek olarak Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü ile birlikte 11 Ekim 2019 Cuma günü İzmir’deki Erasmus öğrencileri için Kemeraltı’nda Hazine Avı düzenledik. Her yıl farklı etkinliklerle kutlanan “ErasmusDays Avrupa Festivali” kapsamında düzenlenen etkinliğe Erasmus+ programı kapsamında İzmir’in değişik üniversitelerinde öğrenim gören 75 öğrenci katıldı. Avrupa’nın farklı ülkelerinden İzmir’e yeni gelen öğrenciler bu eğlenceli etkinlikte şifreleri çözerek, İzmir’in tarihi kent merkezini keşfettiler.

3 kişilik takımlar halinde yarışan gençler kendilerine verilen şifreleri, broşürlerdeki o tarihi noktaya ilişkin bilgileri kullanarak çözmeye çalıştılar. Katılımcılar şifreleri çözebilmek için oyun öncesinde mekanların tarihini ve bilgilerini broşürleri kullanarak araştırdılar. Oyun başladığında da ilk şifresini alan yarışmacılar, şifreleri çözerek en hızlı şekilde kendi rotalarını tamamlamaya çalıştılar.

Kemeraltı sokaklarında yaklaşık 3 saat zaman geçiren takımlardan 9 tanesi tüm şifrelerini çözerek final noktasına ulaştılar. Etkinlik sonrası Kemeraltı’ndaki Küçük Karaosmanoğlu Hanı’nda düzenlenen ödül törende gençler hem keşfettikleri yerleri tartıştı hem de İzmir’e özel yerel lezzetlerin keyfini çıkardılar.

Related Post