Çevrimiçi Hazine Avı Etkinliğine 30 Bin Kişi Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını çevrimiçi platforma da taşıyarak, Covid-19 salgınının 19 Mayıs coşkusunun önüne geçmesine izin vermedi.

“İzmir’de 19 Mayıs” temasıyla hazırlanan çevrimiçi Hazine Avı etkinliği, Tunç Soyer’in ilk şifreyi sosyal medya hesaplarından paylaşmasıyla başladı. Saat tam 12.00’de başlayan etkinlik 19.19’da sona ererken, katılımcılar etkinlik boyunca hem şifreleri çözdü hem de verilen görevleri yerine getirdiler. Yarışma kapsamında verilen görevler arasında zeybek oynamaktan Atatürk’ün sevdiği şarkıları söylemeye, Gençliğe Hitabe’yi okumaktan anahtar kelimelerle kendi hikayelerini oluşturmaya kadar çeşitli görevlerle eğlenceli dakikalar geçirdiler. Korona günlerinde hareketsiz kalan insanlar için de çeşitli hareketlerden oluşan görevlerin olduğu yarışmada, katılımcılardan evde 101. yıla özel olarak 101 adım atmaları da istendi. Katılımcılar camdan, balkonlardan marşlar söyledi.

Büyük ilgi uyandıran etkinliğe sadece İzmir’den değil, dünyanın dört bir yanından da toplamda 29.175 kişi katıldı. Türkiye dışında Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Ukrayna ve Hollanda gibi ülkelerden de katılımcılar bu coşkuya ortak oldu. İzmir dışında ise İstanbul, Ankara, Denizli, Antalya, Bursa, Muğla, Adana, Aydın, Manisa gibi birçok şehirden 7’den 70’e farklı yaş gruplarında yarışmaya katılım sağlandı. Yarışmacılar kendilerine verilen görevleri sosyal medyada da paylaştı ve #İzmirde19Mayıs etiketiyle binlerce fotoğraf ve video paylaşıldı.

Yarışma kapsamında toplam 10 şifre ve 10 görevi en kısa sürede tamamlayan kişiler arasından birinciye iPad, ikinciye katlanabilir bisiklet, üçüncüye de kamp seti verilecek ve görevleri en iyi şekilde tamamlayan bir kişiye de bluetooth hoparlör hediye edilecek.

Related Post