Hazine Avı için Geri Sayım Başladı

Bu Pazar günü ilkini gerçekleştireceğimiz “Kemeraltı Hazine Avı” etkinliği için artık tüm hazırlıklar tamam. Kule Sakinleri Derneği ile ortak olarak hayata geçireceğimiz etkinliğin biletlerinin büyük bir bölümü satıldı. Siz de bu heyecan içerisinde yer almak isterseniz aşağıdaki Facebook Etkinlik sayfasından detaylı bilgi alabilir, sınırlı sayıda kalan biletlerden satın alabilirsiniz.

www.facebook.com/events/898324133647883/

ETKİNLİK DETAYLARI

Bilmece, bulmaca, akıl oyunları çözmeyi sever misiniz?
Bir ipucunun peşinde farklı yerlerde gezmek ister misiniz?
İçinizde söndüremediğiniz maceracı bir ruh mu var?
O zaman Kemeraltı Hazine Avı tam size göre!

Tılsım Avcıları olarak Belkıs Sultan’ın gizini Tarihi Kemeraltı’nda zorlukları aşarak ararken, büyük ödüle de kavuşabilirsiniz.

KATILIM ŞARTLARI

* Etkinliğe takım halinde katılım zorunludur.
* Takımlar 2-4 kişiden oluşmalıdır.
* Her takımın 1 bilet alması yeterlidir.
* Etkinlik 18 yaşından büyüklere yöneliktir.
* Biletler yalnızca Biletino sitesinden online satın alınabilir.
* Bilet satın aldıktan sonra size gelen e-postadaki bilgilerle etkinlik öncesi kayıt işlemi yapılacaktır.
* Buluşma yeri İzmir Saat Kulesi’dir.


PROGRAM

11.00 – Kayıt
12.30 – Genel Bilgilendirme
12.45 – İlk Şifrelerin Dağıtımı
13.00 – Başlangıç

 

HİKAYE


Bundan yüzyıllar önceydi, daha ne taş üstünde taş vardı bu topraklarda ne otlayan bir büyükbaş. Ta ki Saba Melikesi Belkıs, ya da bugünlerde bilinen ismi ile Kraliçe Kaydefa:

-Bana öylesi bir şehir kurun ki, dünyada eşi benzeri olmasın, bakmaya doyulmasın.

Buyuralı. İşte o günün sabahında ilk taşları dizildi Kadıfekale’nin, ilk temeli atıldı Hisarönü’nün ve ilk yolları kazıldı İzmir’in. Her güzel şehir gibi İzmir’de tılsımlar ile korunmuştu o zamanlar, kimi Kraliçe’nin suretinde, kalenin kapısını beklerken kimi bir ağaç
süratinde hazineleri korumuş, biri evliyaları gözleyip kollarken, biri fakiri açta bırakmamak için sofralar olmuş bir köyde. Derler ki Kraliçe Kaydefa hem geçmişi hem yarını düşünerek yaptırmış bu tılsımları ve yerleştirmiş hepsini yerlerine, bunu fark eden karanlık şehirden uzaklaşırken, güzel kalpli insanlar dolmuş şehre ve onlar doldukça artmış sayısı tılsımların.

Şimdi ilk tılsımın yerleşmesinden binlerce yıl sonra, bu şehrin tekrar ihtiyacı var Kraliçe Kaydefa’nın niyetini paylaşan güzel yürekli insanlara, çünkü tehlike büyük, geçmişte…

Kraliçe’nin doğumundan bile önce buralara musallat olan şer yeniden uyanıyor; geçen yıllar, dökülen kan, ter ve gözyaşına rağmen gücünü tüketmeye başladı tılsımların ve her şey, binlerce yıldır bu şehrin sakinlerinin uğruna çabaladıkları her şey pamuk ipliğine bağlı şimdi.

Bunu durdurmak için yapılacak belli fakat kimin yapabileceği, tılsımlara kimin söz dinletip, hepsinin gücünü kullanabileceği muallakta ve tam da bu sebeple sizden yardım istiyoruz, Tılsım Arayıcıları, Kraliçe’nin soydaşları, şehrin bilge ve mağrur koruyucuları, lütfen, lütfen yardım edin ki bu topraklar çorak, insanları toprak olmasın, bunca yıllık emek, çaba ve yorgunluk bir hiç uğruna kaybolup gitmesin.

Her türlü sorularınız için merhaba@kentimizizmir.org.tr adresine e-posta atabilirsiniz.

Related Post
2 Comments
 1. Expo İzmir
  Dec, 17, 2017

  Sonraki etkinliklerinizi sayfamızdan paylaşabiliriz isterseniz.

  • Kentimiz İzmir
   Dec, 21, 2017

   Tabi, çok seviniriz.