İZKA Projemiz Kabul Edildi!

Kentimiz İzmir Derneği olarak Mart ayında İzmir Kalkınma Ajansı’nın Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Mali Destek Programı kapsamında yapmış olduğumuz başvuru hibe almaya hak kazandı.

Tarihi Okul Yenilikçi Öğrenme Merkezi Oluyor…

İzmir Tarihi Kent Merkezi’nde, İkiçeşmelik (Eşrefpaşa) ile Kestelli Caddeleri’nin kesiştiği köşede yer alan 140 yıllık tarihi okul restore edilecek.

Konak Belediyesi ve İzmir Kültür ve Sanatı Geliştirme Derneği‘nin ortak olarak, TARKEM‘in de iştirakçi olarak yer aldığı projede tarihi yapı önce restore edilecek, daha sonra Yenilikçi Öğrenme Merkezi konseptiyle çocuklara yönelik merkez olarak işlevlendirilecek. Merkezin Şubat 2021’de hizmete açılması planlanıyor.

Uzun yıllar İstiklal Okulu adıyla hizmet veren okul yine çocukları ve gençleri yetiştirmek üzere birçok atölye çalışmasının yapılacağı merkez olarak faaliyete geçecek. Kodlamadan uzay bilimlerine, robot yapımından marangozluk atölyelerine, giyilebilir teknolojilerden tarım teknolojilerine kadar çocukların önce öğreneceği sonra kendi projelerini hayata geliştireceği dünya standartlarında bir yapıda hizmet verecek.

Projeyle ilgili gelişmeleri takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Related Post