Hazine Avı – Kemeraltı

Dünyada özellikle turizm destinasyonlarında yaygın olarak oynanan bu oyunda amaç, gizem çözme araçlarını kullanarak belirli bir bölgeye dikkat çekmek ve katılımcıları o bölge hakkında bilgilendirmek. Bu amaçla İzmir’in tarihi kent merkezini tanıtmak ve farkındalık oluşturmak düşüncesiyle Kule Sakinleri Derneği’yle 5 Kasım 2017 tarihinde Kemeraltı Hazine Avı‘nı gerçekleştirdik.

Yoğun bir ilgiye neden olan bu etkinlikte, belirlenen 100 Takımlık kontenjan 2 hafta içerisinde doldu. Etkinliğe toplamda 287 kişi katıldı ve 35 kişilik gönüllü bir ekip görev yaptı.

Sosyal medya kanallarımızdan yapılan tanıtımlarda 49 bin kişiye erişildi ve Facebook etkinliğine 763 kişi yanıt verdi.

Etkinlik sonunda verilen şifreleri doğru olarak yanıtlayan ve son şifreye erişen 10 takım içerisinden, en erken gelen ve 1 saat 45 dakikada tüm şifreleri çözen takım birinci olarak 2500 TL’lik ödülün sahibi oldu.

Etkinlik sonrası katılımcılardan alınan geri bildirimlerde genel olarak çok eğlendikleri ve yıllardır İzmir’de yaşamalarına rağmen Kemeraltı’nı hiç böyle tanımadıklarını belirttiler.

Gönüllülerimizin kumanya ihtiyacını karşılayan Bortar Grup‘a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Etkinliğin ikincisi Eylül 2018’de Basmane’de gerçekleştirilecek.

Duyuruları sosyal medya hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Hazine Avı Nedir?

Treasure Hunt olarak da bilenen Hazine Avı organizasyon ekibi tarafından size verilen bir dizi ipuçlarını kullanarak gizli eşyalar, konumlar yada mekanları bulmaya çalıştığınız, aynı anda birden fazla ekibin yarışabildiği gerçek anlamda bir mücadele ve takım oyunudur. Hazine avı oyunları kapalı veya açık hava etkinliği şeklinde organize edilebilir. Hazine; açık havada bir yerde yada şehrin herhangi bir yerinde yer olabilir.

Keşif, heyecan, mutluluk evrenseldir. Bir gizemi çözmek ve bilinmeyeni bulmak insanoğlu için temel bir dürtüdür. Hazine avı etkinliği, gizemi çözmek için içinizde var olan bu dürtüyü tatmin ediyor.

En iyi takımlar bu etkinlikte; popüler kültür, yerel coğrafya, tarih ve sanat konusundaki bilgilerini her biri mini gizemler içeren, bulmacaları çözme , harita okuma evrelerinde kullanırlar. En hızlı ve doğru şekilde bulmacaları çözen ve verilen görevleri yerine getiren takım oyunu kazanır.

X