Projeler

Kentimiz İzmir Derneği olarak başta İzmir’in kent değerlerini korumak ve geliştirmek üzere birçok alanda İzmir ve ülkemiz için projeler geliştiriyoruz. Halen başvuru sürecinde olan ve yakın zamanda hayata geçecek olan projelerimizi takip etmek için web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İzmir Tarih İletişim Projesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan İzmir Tarih Projesi‘nin iletişim çalışmaları Derneğimiz tarafından yürütülmektedir.

ÖzetKitap

Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Uğur YÜCE’nin girişimiyle başlayan ÖzetKitap’ta yüzlerce kitap özeti ücretsiz olarak sizi bekliyor.

Havra Sokağını Tasarımla Buluşturma Projesi

İzmir’in en önemli tarihi ve kültürel değerlerinden biri olan Havra Sokağı’na sahip çıkmak ve yaşatmak amacıyla esnaf, belediyeler, tasarımcılar ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte canlandırma projesi hazırlandı.

İzmir'i Keşfet Filmleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği halinde İzmir’in kültürel değerlerini tanıtmak üzere 10 adet kısa tanıtım filmi hazırlandı. Bu filmler başta sosyal medya araçları olmak üzere tüm İzmirlilerin beğenisine sunuldu.

Visi-Teaching Erasmus+ Projesi

Visi-Teaching Projesi görsel öğrenme yöntemlerini sınıf eğitimleri düzeyinde yaygınlaştırmak, öğretmenlerin birer görsel-öğretici olabilmelerine aracılık etmek, kendi derslerinde dijital öyküleme hazırlayabilme, görsel okur-yazarlık teknikleri veya zihin şemaları kullanabilme becerilerini geliştirmek için hazırlanmıştır.

X